Lekcja życia z Lechem Dyblik- trudne dzieciństwo, walka z nałogiem i samym sobą...

W piątkowe późne popołudnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle gościł Lech Dyblik. Pośród publiczności nie zabrakło uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle.

            Historia o chłopaku z małego miasta, który wstydząc się swojego ojca alkoholika, w poczuciu krzywdy, braku miłości i wsparcia ze strony najbliższych postanowił uciec z domu, by zrobić wielką karierę i zapomnieć o tym, co go spotkało w dzieciństwie. Opowieść o tym, jak doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego w którym nie ma miłości, niskie poczucie własnej wartości, kompleksy i poszukiwanie akceptacji u innych ludzi zaważyć mogą na życiu młodego człowieka.

            Swoją historią Pan- a właściwie nasz Przyjaciel Lech uświadamiał nam jak podstępnie rozwija się uzależnienie i jak może zakończyć się na pozór niewinne eksperymentowanie z alkoholem lub innymi używkami.

            Podczas swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał uzdrawiającą rolę przebaczenia w życiu, kierowania się dobrem, życzliwością, autentycznością i zrezygnowania z użalania się nad sobą. Swoją opowieść przeplatał grą na gitarze i śpiewem w języku rosyjskim.

            Lech Dyblik żartobliwie podkreślał, żeby go ,,nie rozpieszczać oklaskami, bo sukcesy mu szkodzą". Jak sam aktor przyznał „pochłonął mnie wielki świat i moim celem przez wiele lat było robienie światowej kariery, zarabianie pieniędzy w show-biznesie”. Jak się jednak okazuje, sława, pieniądze, sukces i wysoka pozycja zawodowa przyczyniły się do powstania problemów, które sam nazywa swoim upadkiem. ,,Największym moim wrogiem jest ego. Ja ze swoim ego usiłuję od wielu lat walczyć i przyznam szczerze, że jest coraz lepiej" - mówi Lech Dyblik.

            Dziś w życiu aktora zmieniło się wszystko. Po tym jak zdecydował się walczyć z nałogiem alkoholowym, pomagać innym, zaakceptować siebie i swoją przeszłość wróciło poczucie sensu i - co sam podkreśla - ,,pojawiło się zadowolenie z życia, umiejętność cieszenia się z małych rzeczy, nie oczekując spektakularnych nagród, sukcesów i komplementów”- przyznaje, że ,,nie wierzyłem, że kiedykolwiek będzie to możliwe".

            Lech Dyblik to polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, ale i pieśniarz. Jest absolwentem PWST w Krakowie. Był zatrudniony w Teatrze Narodowym w Warszawie. W 2011 roku wydał płytę „Bandycka dusza”, a w 2012 „Dwa brzegi”. Sympatię widzów zyskał dzięki kreacjom w takich produkcjach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta”, „Wesele”, „Dom zły”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń”, czy też serialach „Boża podszewka”, „Sukces” i „Wiedźmin”, ,,Pierwsza miłość", ,,Świat według Kiepskich". Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. Lech Dyblik jest uzależniony od alkoholu, od 24 lat utrzymuje abstynencję.

 

 

 

 

Pogoda

Licznik odwiedzin

802337
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
998
597
15179
766785
53431
29824
802337

Your IP: 3.209.80.87
2019-10-20 08:45

Kalendarz

October 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ALEX