Ogłoszenie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 odbędzie się w dniu 2.09.2024r. (poniedziałek) o godz. 8.45 w budynku Generatora
Nauki GEN..

Msza Święta odbędzie o godzinie 10.00
w kościele  św. Stanisława w Jaśle.

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Witajcie wakacje!

Każde zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, wzruszeń i nostalgii za minionym czasem. Tak było i tym razem. Uczniowie pięknymi projektami artystycznymi wprowadzili nas w letni wakacyjny nastrój, a piosenką "Nie bój się chcieć" zachęcali do realizacji najśmielszych planów. Mocne westernowe rytmy przeniosły nas na dziki zachód - kto wie? Może ktoś zawędruje podczas wakacyjnych podróży tam gdzie kowboje i Indianie, a może jeszcze dalej... Oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw i wycieczek, o którym przypomniał nam Kuba i projekcja z ilustracjami uczniów. Z łezką w oku żegnaliśmy naszych absolwentów. Mamy nadzieję, że będą nas odwiedzać lub przynajmniej mile wspominać. Nagrodami z rąk Pani Dyrektor uhonorowani zostali ci najbardziej aktywni artystycznie i sportowo w minionym roku. Choć jak podkreślała Pani Dyrektor; wszyscy nasi wychowankowie są wspaniali i mają wiele talentów. Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje! Do zobaczenia we wrześniu!

Ogólnopolski projekt „Bajkowa wyprawa"

 W obecnym roku szkolnym grupa przedszkolna TYGRYSKI realizowała projekt „Bajkowa wyprawa”, który miał na celu nauczenie dzieci aktywnie słuchać czytanych treści, poznać bajki takie jak:

Kot w butach, Czerwony Kapturek, Jaś i magiczna fasola, Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Złota Rybka, Kopciuszek, Roszpunka, Calineczka oraz nauczyć się nowych umiejętności takich jak:  Czerwony Kapturek – rozpoznawanie i nazywanie kolorów, Kopciuszek -sprzątanie, układanie odzieży, segregowanie, Kot- w butach- dobieranie w pary, odszukiwanie różnicy, Trzy Świnki - oszacowanie wytrzymałości materiału, Jaś i Małgosia – dopasowanie obiektu do kształtu, pieczenie pierników,  Calineczka - mierzenie, Roszpunka – nawlekanie, Złota Rybka - dokonanie szacunku „tu więcej tu mniej”, Królewna Śnieżka   - nakrywania do stołu, Jaś i magiczna fasola - sadzenia roślin itd.

            W sposób aktywny dzieci przedstawiały kolejne wydarzenia rozgrywane w bajce, albo poprzez układanie sylwetek postaci, albo odgrywając scenki z użyciem kukiełek lub wcielając się samemu w bohatera bajki. Każda bajka kończyła się podsumowaniem w postaci wykonania pracy plastycznej.

Czytaj więcej: Ogólnopolski projekt „Bajkowa wyprawa"

,,KONFERENCJA"

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle 12 czerwca 2024 r., był organizatorem ,,Konferencji dla rodziców, opiekunów i nauczycieli osób z niepełnosprawnością intelektualną".  To trzecia uroczystość w ramach obchodów ,,Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną". Wykładowcami na konferencji, byli Prelegenci z oddziału ZUS w Jaśle, którzy przedstawili tematy dotyczące ,,Świadczeń wspierających dla osób z niepełnosprawnością" oraz ,,Świadczeń dla osób z niepełnosprawnością".
Drugą część konferencji poprowadziła dla nas pani psycholog Katarzyna Wnęk Joniec, był to wykład z elementami warsztatu pt. ,,Miłość niełatwa... O wspieraniu, które dziecka nie wyręcza. O małych (wielkich) krokach, uczuciach i potędze akceptacji". Prelegentom dziękujemy za przekazanie cennej i praktycznej wiedzy. Natomiast wszystkim obecnym za udział w naszej konferencji.
Dziękujemy

Czytaj więcej: ,,KONFERENCJA"

Samogłoski w przedszkolu.

       W obecnym roku szkolnym grupa przedszkolna TYGRYSKI realizowała założenia innowacji pedagogicznej „Samogłoski w przedszkolu”. Innowacja była rozszerzeniem treści zawartych w podstawie programowej przedszkola i wychodziła naprzeciw potrzebom dzieci. Dzięki temu programowi możliwa była stymulacja wszechstronnego rozwoju dzieci. Udział
w innowacji poprzez stosowane formy i metody pracy wpłynął pozytywnie na zaburzone sfery naszych wychowanków i w sposób łatwy wprowadził ich w świat mowy, czytania
i pisania.

Czytaj więcej: Samogłoski w przedszkolu.

Wycieczka krajoznawcza do Magurskiego Parku Narodowego.

W dniu 3 czerwca uczniowie naszej szkoły wyjechali do miejscowości Folusz,
położonej w samym sercu Beskidu Niskiego.
Piękne, zielone, górzyste tereny, świeże powietrze, szmer strumyka i błoga cisza
to najcenniejsze skarby Magurskiego Parku Narodowego, które mogliśmy
chłonąć wszystkimi zmysłami.
Najważniejszym punktem naszej wycieczki było przejście zielonym szlakiem
do Wodospadu Magurskiego. Udaliśmy się tam, pod czujnym okiem pana
leśnika, który opowiadał nam o walorach przyrodniczych i historii regionu.
Wszyscy uczestnicy przy wsparciu uczniów Liceum Ogólnokształcącego
w Kołaczycach pokonali wyznaczoną trasę.
Po powrocie, nieco zmęczeni, odpoczywaliśmy na polanie, piekliśmy kiełbasę
i dzieliliśmy się wrażeniami.

Czytaj więcej: Wycieczka krajoznawcza do Magurskiego Parku Narodowego.

XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski.

22 maja 2024 roku po raz szesnasty spotkali się młodzi artyści by recytować poezję w ramach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych. Tegoroczne motto konkursu brzmiało: „Baju, baju bajka…”. Uczniowie przyjechali do nas z sześciu placówek kształcenia specjalnego województwa podkarpackiego: ze Strzyżowa, Krosna, Frysztaka, Mielca, Brzozowa i Dębicy. Wystąpiło w sumie 30 artystów. Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania do występu: ciekawe, kolorowe kostiumy adekwatnie dobrane do prezentowanego utworu, a także bardzo dobrze opanowali i interpretowali recytowane wiersze. Dla niektórych był to pierwszy występ na scenie. Atrakcjami przygotowanymi dla gości były występy szkolnego zespołu HOP SIUP w projekcie muzycznym „Coutry RamTamTam” i  zabawy poprowadzone przez panie Justynkę i Madzię. Po burzliwych obradach jurry wyłoniło siedem osób, które otrzymały dyplomy ze szczególnym wyróżnieniem za swój występ. Są to:

Krzysztof Cygal -   SOSW Jasło

Czytaj więcej: XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski.

,,Koncert Jasielskiego Domu Kultury"

14 maja Jasielski Dom Kultury z okazji Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przygotował KONCERT. W koncercie tym wystąpili specjalnie dla nas uczestnicy zajęć artystycznych JDK: wokaliści i tancerze, recytatorzy, Zespół taneczny ,,RR Kids", Zespół wokalno-ruchowy ,,Kolorowe nutki", ,,Trio Mażoretkowe".
Dziękujemy za piękny pełen ciepłych i radosnych wrażeń występ ❤️

Czytaj więcej: ,,Koncert  Jasielskiego Domu Kultury" 

Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

7 maja 2024 roku na płycie jasielskiego Rynku świętowaliśmy Dzień Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i miejskich oraz ośrodki z terenu powiatu jasielskiego skupiające osoby
z niepełnosprawnościa intelektualną. Wystąpiły zespoły artystyczne z Jasielskiego Domu Kultury, mażoretki, zespół wokalno - taneczny ISKIERKI z Młodzieżowego Domu Kultury oraz zespół TUTTI HOP działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Ogromne wsparcie wszyscy uczestnicy otrzymali od Strzelców Jednostki 2094 Kołaczyce. Drugą część uroczystości - zabawę dla dzieci i młodzieży poprowadziła grupa animacyjna - Strefa Kreatywna EUREKA.

Czytaj więcej: Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Tu jest moje miejsce, tu jest moje miasto.

W ramach realizacji zadań z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego uczniowie obejrzeli film dokumentalny w Muzeum Regionalnym ,,Jasło 44’’ w reżyserii J. Kowalczyka. Jest to dokument, który przedstawia historię wysiedlonego, a następnie spalonego i zburzonego miasta Jasła. Zainspirowani historią uczniowie wybrali się na spacer po mieście, gdzie szukali zdjęć starego przedwojennego Jasła, które w ostatnim czasie można spotkać na plakatach. Uwiecznili na fotografiach magię uliczek, zabytków i pomników w Jaśle. Zapoznali się z historią miasta oraz poznali życie i twórczość urodzonego w Jaśle ,,Dudusia’’ Matuszkiewicza, wybitnego kompozytora muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m. in. ,,Czterdziestolatka’’,  ,,Janosika’’ czy ,,Wojny domowej’’ . Mieli też okazję do wspólnej fotografii na muzycznej ławeczce Dudusia, która upamiętnia tego znanego muzyka jazzowego. Celem tych działań było przybliżenie uczniom historii miasta Jasła oraz poznanie najbliższej okolicy.

Czytaj więcej: Tu jest moje miejsce, tu jest moje miasto.

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

11524183
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
5581
6702
24016
11453284
85106
317038
11524183

Your IP: 44.201.97.138
2024-09-12 11:18

Kalendarz

September 2024
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

ALEX