"Dzień pizzy"

Jest okrągła niczym koło. Z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie pięknie warzywami. Zjem ją chętnie z kolegami. Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
Bezpieczne ferie.

Zbliżają się wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od nauki w szkole i relaksu na świeżym powietrzu. Możemy bawić się, spotykać z przyjaciółmi, rozwijać swoje zainteresowania, na co wszystkim w okresie trwania zajęć szkolnych brakuje czasu. Aby nasi Wychowankowie spędzili ferie zimowe w sposób bezawaryjny i w dobrym zdrowiu, przeprowadziliśmy w dniach od 31 stycznia do 4 lutego prelekcje na temat „Bezpieczne ferie”.
Nauczyciele, zachęcając do aktywnego wypoczynku, spacerów i sportów zimowych, omówili zasady bezpieczeństwa zabaw na śniegu i lodzie oraz właściwego zachowania się w czasie ewentualnego wypadku. Nasi Wychowankowie poznali 10 najważniejszych zasad dotyczące ochrony zdrowia podczas rekreacji na świeżym powietrzu:
Otrzęsiny pierwszaków

W piątek 4 lutego 2022r. odbyły się otrzęsiny „kociaków” czyli pierwszaków, którzy po raz pierwszy przestąpili progi Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Do grona uczniów przyjmowała ich młodzież z klasy trzeciej. Zgodnie z tradycją zorganizowano dla pierwszoklasistów konkurencje i quizy, w których musieli wykazać się wiedzą i sprawnością. Między innymi należało wypić mleko ze spodeczka bez użycia rąk, rozróżnić i nazwać smaki, posegregować owoce i warzywa, obrać owoce, tak aby można było je zjeść, z zawiązanymi oczami nakarmić kolegę serkiem, przeprowadzić „ślepego” przez slalom. Jury, w skład którego wchodzili trzecioklasiści obserwowało, czy zadania wykonywane są poprawnie. Ono też zadecydowało, że „kociaki” zdały egzamin. Po uroczystym ślubowaniu złożonym przed dyrekcją i pasowaniu „paciochą” na ucznia, pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona szkolnej braci.
ŚLUBUJEMY:
Godnie wypełniać obowiązki UCZNIA .
Pomagać słabszym, pokrzywdzonym i potrzebującym.
Być prawym i prawdomównym.
Wykazywać się pracowitością i wytrwałością, aby nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
„Niepotrzebne nie znaczy nieprzydatne czyli coś z niczego”

W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie odkrywają nieoczywiste cechy przedmiotów w celu ich ponownego wykorzystania. Zajęciom tym towarzyszy radość i duża satysfakcja z umożliwienia samodzielnego tworzenia a także z efektu czyli niepowtarzalnego „dzieła”. Uczniowie wykazują się cierpliwością, zaangażowaniem oraz umiejętnością pracy zespołowej. Udowadniają, że aby stworzyć coś nowego i wspaniałego wcale nie potrzeba dużo pieniędzy, wystarczy pomysł, chęć, trochę cierpliwości i dużo uśmiechu. Uczniowie klasy VIII A dopiero rozwijają skrzydła fantazji tak więc młotki i pędzle w dłoń.
Czytaj więcej: „Niepotrzebne nie znaczy nieprzydatne czyli coś z niczego”
Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek

"Puzzelki i łamigłówki to sprytne ćwiczenia główki.
Przedszkolaczki pracują,
i zadania rozwiązują". 29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. W naszym przedszkolu dzień ten spędziliśmy bardzo miło na wspólnej zabawie i odkrywaniu talentów. Podczas zajęć przedszkolaki rozwijały umiejętności logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. Nasi Milusińscy zmierzyli się z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności, które jeszcze mocniej motywowały ich do podejmowania trudniejszych wyzwań. Wychowankowie ćwiczyli chwytność palców, precyzję ruchów i uczyli się cierpliwości. Powstałe obrazki wywołały na twarzach dzieci duży zachwyt, satysfakcję oraz towarzyszącą im radość z osiągniętego celu.
Iwona Tawrell
Country dance.
,,Spotkanie z bajką" w grupach dzieci świetlicowych.

,,CZY TO BAJKA, CZY NIE BAJKA MÓWCIE SOBIE JAK TAM CHCECIE a ja właśnie WAM POWIADAM, że Muminki są na świecie. W poniedziałek odbyły się zajęcia z cyklu ,,Wieczór z bajkami czytanymi" ?, tym razem bohaterami naszych przygód to Muminki. Było ciekawie, miło, tajemniczo. Na zakończenie zgodnie z naszą tradycją - słodkie co nieco ??
Czytaj więcej: ,,Spotkanie z bajką" w grupach dzieci świetlicowych.
"SAŁATKA OWOCOWA" ????

ZARZĄDZENIE
ZARZĄDZENIE nr 5/2022
Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
im. Janusza Korczaka w Jaśle
z dnia 27 stycznia 2022r.
w sprawie trybu nauczania w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle
Na podstawie ustawy z dnia 14.12.2016r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021r. poz. 1082), rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26.01.2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID – 19 (Dz. U. z 2022r. poz. 186) zarządzam, co następuje:
§ 1
W okresie od dnia 27 stycznia 2022r. do dnia 27 lutego 2022r. w Szkole Podstawowej nr 5
w Jaśle w zakresie klas V – VIII oraz w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Jaśle funkcjonujących w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Dzień Babci i Dziadka.
Dzisiaj wszystkie wnuki wspaniałe i te duże i te małe.. W podzięce szepczą do uszka.. Kochamy Was bardzo z całego serduszka ![]()
![]()
![]()
![]()
Wizyta Świętego Mikołaja z firmy Nowy Styl.

Niezwykłe emocje towarzyszyły naszym wychowankom podczas wizyty Św. Mikołaja z Nowego Stylu dnia 17 stycznia 2022r. Wychowankowie Ośrodka otrzymali czek na doposażenie pracowni integracji sensorycznej i Sali Doświadczania Świata,oraz słodkie co nie co. Uczniowie odwdzięczyli się niezwykłym występem i upominkami. Jeszcze raz dziękujemy firmie Nowy Styl za wsparcie finansowe i mikołajkowy dar serca dla naszych podopiecznych. Dzięki takim osobom jak Państwo świat staje się radośniejszy i piękniejszy ![]()
![]()
![]()
