Uczeń bezpieczny w sieci.

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu pod nazwą "Uczeń bezpieczny w sieci" przy Studium Prawa Europejskiego nasza szkoła przedstawiła uczniom propozycje działań na rzecz bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, ucząc wybiórczej i krytycznej postawy wobec proponowanych w nich treści. W ramach tego uczniowie ze starszych klas (kl. VI, VII, VIII SP, kl. GIM i kl. I, II i III SPdP) uczestniczyli w cyklu zajęć profilaktycznych z pedagogiem szkolnym, których celem było spopularyzowanie bezpieczeństwa w sieci wśród uczniów. Przypominamy, że nasza szkoła przystępując do konkursu przyjęła na siebie zadania, których wykonanie jest oceniane punktowo przez jury (w skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu), w skali od "1" do "10".


W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 zrealizowano z uczniami następujące zadania konkursu "Uczeń bezpieczny w sieci":

- Przeprowadzenie kursu Uczeń bezpieczny w sieci w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie przez szkolnego koordynatora programu

- Prywatność i bezpieczeństwo - czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? - przygotowania tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci.

- Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole - czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu.

- Przeprowadzenie pogadanki na temat „Nie jestem anonimowy w sieci”.

- Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych – pogadanka na temat zagrożeń związanych z zamieszczaniem
i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci.

- Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? – zorganizowanie spotkania z Policją/psychologiem na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami.

 

W ramach powyższych działań podjęto współpracę ze środowiskiem lokalnym i zostały zorganizowane zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jaśle i funkcjonariuszkami Straży Miejskiej
w Jaśle oraz warsztaty biblioterapeutyczne w jasielskiej Filii Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. Nasi uczniowie obchodzili również Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest 5 lutego. W ramach zajęć wykorzystywane były różne materiały edukacyjne, w tym: prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne "3...2...1...Internet!", uczniowie wykonywali prace plastyczne, niektórzy formułowali poszczególne zadania w formie pisemnej, przygotowywaliśmy gazetki tematyczne na temat bezpieczeństwa w Internecie.

 

Po feriach czeka nas kontynuacja, a wszystko po to, by zwiększyć skuteczność oddziaływań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa uczniów w sieci, w tym bezpiecznego korzystania z mediów oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia w Internecie.

 

Pogoda

Licznik odwiedzin

616384
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
7
4588
50057
511321
115965
5837
616384

Your IP: 3.84.139.101
2019-07-22 01:06

Kalendarz

July 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ALEX