Półkolonia w Ośrodku.

        Fundacja im. Stefanii Woytowicz jest organizatorem półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych, która rozpoczęła się 8 lipca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle. Trwać będzie do 19 lipca.

Podczas półkolonii organizowane są zajęcia  o charakterze rekreacyjnym, rehabilitacyjnym, terapeutycznym, sportowym i kulturalnym dla dzieci z wieloraką niepełnosprawnością rozwojową. Do tej pory nie organizowano wypoczynku letniego w postaci półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych w powiecie jasielskim. W półkolonii biorą udział dzieci z powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i debickiego.

 Nabór na półkolonię był prowadzony za pośrednictwem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Program półkolonii dostosowany jest do aktualnych możliwości psychofizycznych dzieci oraz ich oczekiwań i potrzeb.   Codziennie oprócz zajęć stałych prowadzone są następujące bloki  tematyczne:

Czytaj więcej: Półkolonia w Ośrodku.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, już są wakacje lekcje skończone.

19 czerwca uroczystą akademią pożegnaliśmy rok szkolny 2018/19. Po wspaniałych występach uczniów p.dyrektor Krystyna Dzik wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe i pracę na rzecz szkoły. Podziękowała także rodzicom, którzy szczególnie angażowali się w życie społeczności Ośrodka.

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

,,Piknik na 5”

Na czwartkowy dzień  6 czerwca pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do  XVI  ,,Pikniku na 5”  obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli , rodziców i wszystkich gości. I tak też było . W panującej na pikniku atmosferze życzliwości każdy - od najmłodszego do najstarszego czuł się swobodnie jak u siebie w domu, a zarazem jak specjalny gość wielkiej uroczystości. Piknik to z jednej strony integracyjne spotkanie dzieci i młodzieży, którzy mogą wspólnie się bawić i korzystać z wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji,a  z drugiej to wyjątkowa sposobność do podziękowania wszystkim naszym sponsorom i przyjaciołom, nieustannie wspierającym działalność ośrodka, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Czytaj więcej: ,,Piknik na 5”

Powitanie lata

14 czerwca uczniowie naszej szkoły wspólnie powitali lato. Tego dnia wszyscy świetnie bawili się na szkolnym boisku. Nie zabrakło wesołych zabaw z chustą Klanzy, tańców oraz różnych, ciekawych konkursów z nagrodami. Dzieci mogły obserwować i poznawać zjawiska przyrodnicze poprzez zmysły; wąchać kwiaty, kosztować owoców lata, czuć naturalny podmuch wiatru, a także stąpać boso po trawie. Dużą atrakcją były pokazy kolorowych baniek mydlanych. Na zakończenie wszyscy uczniowie częstowali się pysznymi lodami i sokami, które przyniosły wiele radości i orzeźwienia w ten upalny, piękny dzień. Wszystkie nagrody i słodkości ufundowały Kampanie SEO https://www.kampanieseo.pl

Czytaj więcej: Powitanie lata

Z BIEGIEM WISŁY

3 czerwca odbyło się już ostatnie spotkanie z cyklu ,,Z biegiem Wisły”. Przez cały rok szkolny poznawaliśmy miejsca i miasta które położone są nad brzegami Wisły - ,,królowej polskich rzek”.

            Gdańsk to kolejne miasto, które odwiedzili nasi uczniowie. Jak zwykle spotkanie rozpoczęło się od  wspólnego odśpiewania przewodniej piosenki pt. ,,Płynie Wisła płynie”. Dzieci rozwiązywały również krzyżówkę,  zagadki dźwiękowe oraz tematyczne związane z morzem, odbyły także wirtualny spacer po Gdańsku. Na zakończenie, przy użyciu farby klejowej, muszelek i piasku wykonały wspaniały morski kolaż.

Czytaj więcej: Z  BIEGIEM  WISŁY

I Wojewódzki Konkurs Gier Planszowych

28 maja 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle odbył się
I Wojewódzki Konkurs Gier Planszowych, którego myśl przewodnia brzmiała-Dwa mądre slowa to: GRA PLANSZOWA. W konkursie wystąpiło pięć drużyn z województwa podkarpackiego, a były to: SOSW Mrowla, SOSW Krosno, SOSW Frysztak oraz dwie drużyny gospodarzy. Konkurs obejmował sześć turniejów w grach logicznych. Po kilkugodzinnych emocjonujących i wyrównanych rozgrywkach jury ogłosiło, że wszystkie drużyny są ZWYCIĘZCAMI! Turniej zorganizowany został we współpracy z wydawnictwem GRANNA, dzięki któremu na terenie naszej placówki funkcjonuje już od trzech lat Klub Gier Planszowych, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijać swoje umiejętności i uczyć się gry fair - play.

Czytaj więcej: I Wojewódzki Konkurs Gier Planszowych

Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne w Pstrągowej

Wyobraźcie sobie, że nigdy w swoim dziesięcio- czy dwunastoletnim życiu nie byliście za miastem, nie widzieliście lasu ani rzeki, poza szarym i niespokojnym nurtem Wisły.

Janusz Korczak „Na koloniach fajnie jest”

 

Już po raz piętnasty w dniach od 13 do 17 maja 2019 r. 23 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle pojechało na pięciodniową zielona szkołę. W tym roku ponownie odwiedzili Siedlisko Janczar w Pstrągowej, gdzie gospodarze są bardzo gościnni, panie kucharki cudownie gotują, a dodatkowo czeka na nich wiele atrakcji. Zielone szkoły zawsze miały charakter terapeutyczno-profilaktyczno-wychowawczy. Ich główne założenia to: uspołecznianie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami rozwojowymi,uczenie samodzielności, empatii i opiekuńczości w stosunku do młodszych, słabszych i mniej sprawnych, a także integracja wychowanków placówki. W tym roku, w związku z prowadzonym w ośrodku całorocznym programem „Wiem co jem”,  podczas warsztatów terapeutycznych z wychowankami nacisk położono na zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem się.

Czytaj więcej: Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne w Pstrągowej

Tańczymy dla Jana Pawła II

W czwartek 16 maja 2019 roku, uczniowie naszej szkoły kolejny raz stanęli na wysokości zadania. To juz po raz kojejny tańczyliśmy na płycie Rynku Głównego dla naszego rodaka Jana Pawła II, w 99 rocznicę jego urodzin. Pomimo że jest on już w innym świecie, daliśmy świadectwo temu że nadal o nim pamiętamy i mamy poczucie że wcąż jest wśród nas. W tak wspaniałym wydarzeniu nie mogło  nas zabraknąć. Poprzez swoją obecność, tańce i zabawę zaznaczyliśmy że Jan Paweł II jest dla nas bardzo ważny i że wciąż żyje on w naszych sercach!!!

Czytaj więcej: Tańczymy dla Jana Pawła II

SPdP

XIV Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

,,Nie liczy się co robimy,

ani ile robimy, lecz

to , ile miłości wkładamy w działanie”

 

      Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży to już tradycja, w dniu 7 maja odbyło się po raz czternasty. Dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu będącym wizualną i słuchową przygodą.

Czytaj więcej: XIV Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

Pogoda

Licznik odwiedzin

717936
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
186
142
1066
715022
13863
203654
717936

Your IP: 35.173.234.237
2019-08-24 14:22

Kalendarz

August 2019
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

ALEX