Powitanie lata

14 czerwca uczniowie naszej szkoły wspólnie powitali lato. Tego dnia wszyscy świetnie bawili się na szkolnym boisku. Nie zabrakło wesołych zabaw z chustą Klanzy, tańców oraz różnych, ciekawych konkursów z nagrodami. Dzieci mogły obserwować i poznawać zjawiska przyrodnicze poprzez zmysły; wąchać kwiaty, kosztować owoców lata, czuć naturalny podmuch wiatru, a także stąpać boso po trawie. Dużą atrakcją były pokazy kolorowych baniek mydlanych. Na zakończenie wszyscy uczniowie częstowali się pysznymi lodami i sokami, które przyniosły wiele radości i orzeźwienia w ten upalny, piękny dzień. Wszystkie nagrody i słodkości ufundowały Kampanie SEO https://www.kampanieseo.pl

Czytaj więcej: Powitanie lata

Z BIEGIEM WISŁY

3 czerwca odbyło się już ostatnie spotkanie z cyklu ,,Z biegiem Wisły”. Przez cały rok szkolny poznawaliśmy miejsca i miasta które położone są nad brzegami Wisły - ,,królowej polskich rzek”.

            Gdańsk to kolejne miasto, które odwiedzili nasi uczniowie. Jak zwykle spotkanie rozpoczęło się od  wspólnego odśpiewania przewodniej piosenki pt. ,,Płynie Wisła płynie”. Dzieci rozwiązywały również krzyżówkę,  zagadki dźwiękowe oraz tematyczne związane z morzem, odbyły także wirtualny spacer po Gdańsku. Na zakończenie, przy użyciu farby klejowej, muszelek i piasku wykonały wspaniały morski kolaż.

Czytaj więcej: Z  BIEGIEM  WISŁY

I Wojewódzki Konkurs Gier Planszowych

28 maja 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle odbył się
I Wojewódzki Konkurs Gier Planszowych, którego myśl przewodnia brzmiała-Dwa mądre slowa to: GRA PLANSZOWA. W konkursie wystąpiło pięć drużyn z województwa podkarpackiego, a były to: SOSW Mrowla, SOSW Krosno, SOSW Frysztak oraz dwie drużyny gospodarzy. Konkurs obejmował sześć turniejów w grach logicznych. Po kilkugodzinnych emocjonujących i wyrównanych rozgrywkach jury ogłosiło, że wszystkie drużyny są ZWYCIĘZCAMI! Turniej zorganizowany został we współpracy z wydawnictwem GRANNA, dzięki któremu na terenie naszej placówki funkcjonuje już od trzech lat Klub Gier Planszowych, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijać swoje umiejętności i uczyć się gry fair - play.

Czytaj więcej: I Wojewódzki Konkurs Gier Planszowych

Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne w Pstrągowej

Wyobraźcie sobie, że nigdy w swoim dziesięcio- czy dwunastoletnim życiu nie byliście za miastem, nie widzieliście lasu ani rzeki, poza szarym i niespokojnym nurtem Wisły.

Janusz Korczak „Na koloniach fajnie jest”

 

Już po raz piętnasty w dniach od 13 do 17 maja 2019 r. 23 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle pojechało na pięciodniową zielona szkołę. W tym roku ponownie odwiedzili Siedlisko Janczar w Pstrągowej, gdzie gospodarze są bardzo gościnni, panie kucharki cudownie gotują, a dodatkowo czeka na nich wiele atrakcji. Zielone szkoły zawsze miały charakter terapeutyczno-profilaktyczno-wychowawczy. Ich główne założenia to: uspołecznianie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami rozwojowymi,uczenie samodzielności, empatii i opiekuńczości w stosunku do młodszych, słabszych i mniej sprawnych, a także integracja wychowanków placówki. W tym roku, w związku z prowadzonym w ośrodku całorocznym programem „Wiem co jem”,  podczas warsztatów terapeutycznych z wychowankami nacisk położono na zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem się.

Czytaj więcej: Warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne w Pstrągowej

Tańczymy dla Jana Pawła II

W czwartek 16 maja 2019 roku, uczniowie naszej szkoły kolejny raz stanęli na wysokości zadania. To juz po raz kojejny tańczyliśmy na płycie Rynku Głównego dla naszego rodaka Jana Pawła II, w 99 rocznicę jego urodzin. Pomimo że jest on już w innym świecie, daliśmy świadectwo temu że nadal o nim pamiętamy i mamy poczucie że wcąż jest wśród nas. W tak wspaniałym wydarzeniu nie mogło  nas zabraknąć. Poprzez swoją obecność, tańce i zabawę zaznaczyliśmy że Jan Paweł II jest dla nas bardzo ważny i że wciąż żyje on w naszych sercach!!!

Czytaj więcej: Tańczymy dla Jana Pawła II

SPdP

XIV Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

,,Nie liczy się co robimy,

ani ile robimy, lecz

to , ile miłości wkładamy w działanie”

 

      Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży to już tradycja, w dniu 7 maja odbyło się po raz czternasty. Dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu będącym wizualną i słuchową przygodą.

Czytaj więcej: XIV Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

Konkurs Mam Talent

W dniu 16.04.2019r. w Zespole szkół nr 4 w Jaśle odbyło się III spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży niepełnosprawnej rozwojowo -  „Konkurs Mam Talent”.  Zaproszeni Uczestnicy z SOSW w Strzyżowie, SOSW z Frysztaka, SOSW z Jasła prezentowali swoje talenty poprzez występy wokalne, taneczne, aktorskie również umiejętności manualne.  Za udział wszyscy otrzymali dyplomy i prezenty, które zostały ufundowane przez sponsorów Jasielskich firm oraz radnego urzędu miasta Jasła. Podczas imprezy publiczność dopingowała uczestników poprzez brawami. Wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej: Konkurs Mam Talent

Z BIEGIEM WISŁY

20 marca odbyło się kolejne spotkanie pod hasłem ,,Z biegiem Wisły”. Na poprzednich uczniowie poznali Beskidy, a więc góry w których Wisła bierze swój początek oraz Kraków - pradawną stolicę Polski.

Tym razem uczestnicy zajęć zawędrowali z biegiem Wisły, aż do Warszawy.

Na wstępie dzieci odśpiewały piosenkę, która towarzyszy im na każdym spotkaniu - tj. ,,Płynie Wisła, płynie..”,  rozwiązali krzyżówkę, dzięki której utrwalili wiedzę na temat miejsc związanych z biegiem Wisły, poznali ciekawe zabytki Warszawy, a także zatańczyli w rytm skocznej, warszawskiej poleczki. Uczniowie z uwagą wysłuchali legendy ,,O Warsie i Sawie” oraz wykonali portret Syrenki.

Czytaj więcej: Z  BIEGIEM  WISŁY

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, nie damy pogrześć mowy…..

  1. marca odbył się XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnych. W bieżącym roku jego hasło: „Echa niepodległości” nawiązywało do obchodzonego niedawno stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, bardzo ważnego wydarzenia w historii Polski. Główne cele tegorocznego konkursu to m.in. kształtowanie tożsamości narodowej, postawy patriotycznej, obywatelskiej i miłości do naszej Ojczyzny, a także przywiązania do tradycji narodowych.

Czytaj więcej: Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, nie damy pogrześć mowy…..

Pogoda

Licznik odwiedzin

498480
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
45
113
518
496816
3898
97037
498480

Your IP: 3.83.236.51
2019-06-27 03:57

Kalendarz

June 2019
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ALEX