Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle biorą udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej- „Bieg po zdrowie”. Program ten został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Głównym celem programu jest poszerzenie wiedzy z zakresu szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Czytaj więcej: Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej.

Warsztaty ,,Tańczyć każdy może..."


„Człowieku naucz się tańczyć

Bo aniołowie w niebie

Nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić”

Święty Augustyn

 

            1 października 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle odbyły się pierwsze zajęcia warsztatów tanecznych, które poprowadził dla uczniów Ośrodka Pan Tomasz Berkowicz- choreograf, instruktor tańca.

Czytaj więcej: Warsztaty ,,Tańczyć każdy może..."

Lekcja życia z Lechem Dyblik- trudne dzieciństwo, walka z nałogiem i samym sobą...

W piątkowe późne popołudnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle gościł Lech Dyblik. Pośród publiczności nie zabrakło uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle.

            Historia o chłopaku z małego miasta, który wstydząc się swojego ojca alkoholika, w poczuciu krzywdy, braku miłości i wsparcia ze strony najbliższych postanowił uciec z domu, by zrobić wielką karierę i zapomnieć o tym, co go spotkało w dzieciństwie. Opowieść o tym, jak doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego w którym nie ma miłości, niskie poczucie własnej wartości, kompleksy i poszukiwanie akceptacji u innych ludzi zaważyć mogą na życiu młodego człowieka.

Czytaj więcej: Lekcja życia z Lechem Dyblik- trudne dzieciństwo, walka z nałogiem i samym sobą... 

Spotkanie z pielęgniarką i ratownikiem medycznym- zajęcia z pierwszej pomocy.

W dniu 18 września 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle gościliśmy pielęgniarkę  Panią Małgorzatę Czajka i ratownika medycznego Pana Mariusza Dacyl. 

         Celem spotkania było poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród uczniów oraz kształtowanie świadomości i umiejętności wychowanków sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych osób.

         Uczniowie ćwiczyli zasady udzielania pierwszej pomocy. Wychowankowie dowiedzieli się w jaki sposób  sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak zachować się, podczas ataku padaczkowego oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Czytaj więcej: Spotkanie z pielęgniarką i ratownikiem medycznym- zajęcia z pierwszej pomocy.

Lekcja wrażliwości

W pierwszych dniach września miała miejsce w naszej szkole niecodzienna, wyjątkowa sytuacja, która stała się okazją do niesienia pomocy. Na podwórko budynku szkoły upadł gołąb poszarpany przez inne, większe ptaki. Spontanicznie młodzież naszego Ośrodka pełna zaangażowania i troski ruszyła na pomoc wystraszonemu, obolałemu gołębiowi, próbując ze wszystkich sił ratować mu życie. Uczniowie przygotowali pudełko, pożywienie, wodę. Codziennie doglądali schorowanego ptaka. Następnie udaliśmy się do weterynarza, który obejrzał gołąbka, poinformował uczniów jak należy o niego dbać aby wyzdrowiał.

Czytaj więcej: Lekcja wrażliwości

Półkolonia w Ośrodku.

        Fundacja im. Stefanii Woytowicz jest organizatorem półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych, która rozpoczęła się 8 lipca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle. Trwać będzie do 19 lipca.

Podczas półkolonii organizowane są zajęcia  o charakterze rekreacyjnym, rehabilitacyjnym, terapeutycznym, sportowym i kulturalnym dla dzieci z wieloraką niepełnosprawnością rozwojową. Do tej pory nie organizowano wypoczynku letniego w postaci półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych w powiecie jasielskim. W półkolonii biorą udział dzieci z powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i debickiego.

 Nabór na półkolonię był prowadzony za pośrednictwem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Program półkolonii dostosowany jest do aktualnych możliwości psychofizycznych dzieci oraz ich oczekiwań i potrzeb.   Codziennie oprócz zajęć stałych prowadzone są następujące bloki  tematyczne:

Czytaj więcej: Półkolonia w Ośrodku.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, już są wakacje lekcje skończone.

19 czerwca uroczystą akademią pożegnaliśmy rok szkolny 2018/19. Po wspaniałych występach uczniów p.dyrektor Krystyna Dzik wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe i pracę na rzecz szkoły. Podziękowała także rodzicom, którzy szczególnie angażowali się w życie społeczności Ośrodka.

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

,,Piknik na 5”

Na czwartkowy dzień  6 czerwca pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do  XVI  ,,Pikniku na 5”  obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli , rodziców i wszystkich gości. I tak też było . W panującej na pikniku atmosferze życzliwości każdy - od najmłodszego do najstarszego czuł się swobodnie jak u siebie w domu, a zarazem jak specjalny gość wielkiej uroczystości. Piknik to z jednej strony integracyjne spotkanie dzieci i młodzieży, którzy mogą wspólnie się bawić i korzystać z wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji,a  z drugiej to wyjątkowa sposobność do podziękowania wszystkim naszym sponsorom i przyjaciołom, nieustannie wspierającym działalność ośrodka, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Czytaj więcej: ,,Piknik na 5”

Powitanie lata

14 czerwca uczniowie naszej szkoły wspólnie powitali lato. Tego dnia wszyscy świetnie bawili się na szkolnym boisku. Nie zabrakło wesołych zabaw z chustą Klanzy, tańców oraz różnych, ciekawych konkursów z nagrodami. Dzieci mogły obserwować i poznawać zjawiska przyrodnicze poprzez zmysły; wąchać kwiaty, kosztować owoców lata, czuć naturalny podmuch wiatru, a także stąpać boso po trawie. Dużą atrakcją były pokazy kolorowych baniek mydlanych. Na zakończenie wszyscy uczniowie częstowali się pysznymi lodami i sokami, które przyniosły wiele radości i orzeźwienia w ten upalny, piękny dzień. Wszystkie nagrody i słodkości ufundowały Kampanie SEO https://www.kampanieseo.pl

Czytaj więcej: Powitanie lata

Z BIEGIEM WISŁY

3 czerwca odbyło się już ostatnie spotkanie z cyklu ,,Z biegiem Wisły”. Przez cały rok szkolny poznawaliśmy miejsca i miasta które położone są nad brzegami Wisły - ,,królowej polskich rzek”.

            Gdańsk to kolejne miasto, które odwiedzili nasi uczniowie. Jak zwykle spotkanie rozpoczęło się od  wspólnego odśpiewania przewodniej piosenki pt. ,,Płynie Wisła płynie”. Dzieci rozwiązywały również krzyżówkę,  zagadki dźwiękowe oraz tematyczne związane z morzem, odbyły także wirtualny spacer po Gdańsku. Na zakończenie, przy użyciu farby klejowej, muszelek i piasku wykonały wspaniały morski kolaż.

Czytaj więcej: Z  BIEGIEM  WISŁY

Pogoda

Licznik odwiedzin

802322
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
983
597
15164
766785
53416
29824
802322

Your IP: 3.209.80.87
2019-10-20 08:24

Kalendarz

October 2019
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ALEX