Ogłoszenie Wyników IX Edycji Konkursu „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem”

Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w  IX Edycji Konkursu „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem” organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Tegorocznym  tematem było   przygotowanie dwóch prace z podanych kategorii:plakat, który promuje ekologię i dbałość o środowisko własnego regionu oraz praca przestrzenna lub pół-przestrzenna przedstawiająca przedmiot użytkowy, wykonany z tub tekturowych, po materiałach takich jak: strecz, bristol, rolki po papierach toaletowych i ręcznikach.

W internetowym głosowaniu  nasi uczniowie zajęli;

 

III miejsce –praca przestrzennapt. ”Jesienna weranda”  Potrawski Dominik – 

Wyróznienie -plakat „ Wietrzna jesień.” Maksymilian Kopacz

Czytaj więcej: Ogłoszenie Wyników IX Edycji Konkursu „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem”

"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji Ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
Akcja ma na celu zachęcenie dzieci i młodzież w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Udział w akcji może przynieść korzyści naszemu Ośrodkowi, ponieważ dzięki zebraniu odpowiedniej ilości elektrośmieci placówka może otrzymać nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy czy tonerów.
Zbiórka elektrośmieci będzie trwała w dniach 15 - 20 grudnia 2021 r.
Miejscem zbiórki będzie teren Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Piotra Skargi w Jaśle. O szczegóły proszę pytać pod nr. tel. 883694616

Czytaj więcej: "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

,, CZY TO BAJKA, CZY NIE BAJKA MÓWCIE SOBIE JAK TAM CHCECIE, A JA WŁAŚNIE WAM POWIADAM... "

We czwartek 25 listopada, odbyły się już drugie zajęcia z cyklu ,,Wieczór z bajkami czytanymi". Tym razem bohaterem naszych bajeczek był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele 🧸🐰, nasz wspólny wieczór był interesujący,
i jak to w bajkach bywa, ciekawy z nutką humoru i fantazji. A na zakończenie oczywiście, niby nie miód, ale jakże pyszne ,,słodkie co nieco "🐻🍯😊

Czytaj więcej: ,, CZY TO BAJKA, CZY NIE BAJKA MÓWCIE SOBIE JAK TAM CHCECIE, A JA WŁAŚNIE WAM POWIADAM... "

"Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka"

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 
" Nie ma dzieci - są ludzie " - te słowa J. Korczaka niech nam przypominają, że dziecko to mały człowiek, a każdemu dziecku niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy pochodzenia przysługują takie same prawa - PRAWA DZIECKA.
 

OKIEM FOTOREPORTERA.

Cztery pory roku, a w nich jesień.

Doceni ją każdy kto kocha listopad, październik i wrzesień.

 

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi z dużym zaangażowaniem włączyli się do stworzenia fotogalerii „Jasło w barwach Jesieni”. Ich zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia, które uchwyciłoby niepowtarzalny jesienny zakątek, pejzaż, miejsce naszego miasta.
Projekt realizowany był w ramach innowacji „Jasło moja mała Ojczyzna”. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania fotogalerii bardzo dziękujemy!

Grażyna Wardęga i Małgorzata Juryś-Stec

 

Czytaj więcej: OKIEM FOTOREPORTERA.

11 listopada

11 listopada to niezwykła data, to radosny dzień dla wszystkich Polaków. Wychowankowie naszego Ośrodka także uczcili pamięć i oddali hołd tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. 🇮🇩🇮🇩🇮🇩

#SzkołaDoHymnu

Przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy " Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób włączyliśmy się w akcję " Szkoła do Hymnu", którą od 2018 roku organizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

    Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. 
Od początku do wspólnego śpiewania włączają się także szkoły polskie, m.in. z: Litwy, USA, Ukrainy, Kazachstanu, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Łotwy, Białorusi, Australii, Uzbekistanu, Kanady. 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom  z naszego Ośrodka, za udział w akcji!

 

,,WIECZÓR Z BAJKAMI''

W naszym Ośrodku odbył się ,,Wieczór z bajkami czytanymi". Uczniowie mieli okazję posłuchać bajek a także samodzielnie przeczytać wybrane fragmenty. Na pierwszych zajęciach z tego cyklu czytaliśmy Misia Uszatka. Na zakończenie uczniowie podsumowali zajęcia uśmiechniętymi buźkami 🐻🌛.Było miło i przyjemnie 😊🌜

Czytaj więcej: ,,WIECZÓR Z BAJKAMI''

Pogoda

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

5221618
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
1653
3136
40597
5138580
22672
132957
5221618

Your IP: 54.158.251.104
2021-12-05 13:44

Kalendarz

December 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

ALEX