Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

7 maja 2024 roku na płycie jasielskiego Rynku świętowaliśmy Dzień Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i miejskich oraz ośrodki z terenu powiatu jasielskiego skupiające osoby
z niepełnosprawnościa intelektualną. Wystąpiły zespoły artystyczne z Jasielskiego Domu Kultury, mażoretki, zespół wokalno - taneczny ISKIERKI z Młodzieżowego Domu Kultury oraz zespół TUTTI HOP działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Ogromne wsparcie wszyscy uczestnicy otrzymali od Strzelców Jednostki 2094 Kołaczyce. Drugą część uroczystości - zabawę dla dzieci i młodzieży poprowadziła grupa animacyjna - Strefa Kreatywna EUREKA.

Czytaj więcej: Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Tu jest moje miejsce, tu jest moje miasto.

W ramach realizacji zadań z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego uczniowie obejrzeli film dokumentalny w Muzeum Regionalnym ,,Jasło 44’’ w reżyserii J. Kowalczyka. Jest to dokument, który przedstawia historię wysiedlonego, a następnie spalonego i zburzonego miasta Jasła. Zainspirowani historią uczniowie wybrali się na spacer po mieście, gdzie szukali zdjęć starego przedwojennego Jasła, które w ostatnim czasie można spotkać na plakatach. Uwiecznili na fotografiach magię uliczek, zabytków i pomników w Jaśle. Zapoznali się z historią miasta oraz poznali życie i twórczość urodzonego w Jaśle ,,Dudusia’’ Matuszkiewicza, wybitnego kompozytora muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m. in. ,,Czterdziestolatka’’,  ,,Janosika’’ czy ,,Wojny domowej’’ . Mieli też okazję do wspólnej fotografii na muzycznej ławeczce Dudusia, która upamiętnia tego znanego muzyka jazzowego. Celem tych działań było przybliżenie uczniom historii miasta Jasła oraz poznanie najbliższej okolicy.

Czytaj więcej: Tu jest moje miejsce, tu jest moje miasto.

,,Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną"

Zapraszamy do udziału w uroczystościach przygotowanych z okazji Powiatowego Dnia Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną.  W skład obchodów wchodzą:
  • Inauguracja obchodów Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na  Rynku w Jaśle - 7 maja 2024roku.
  • Koncert artystów Jasielskiego Domu Kultury dla społeczności osób z niepełnosprawnością  - 14 maja 2024 roku.
  • Konferencja dla nauczycieli, terapeutów, rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością – 12 czerwca 2024 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.
  • Beskidzki Rajd Godności: 19 czerwca 2024 roku -  piesze przejście mające na celu zachęcenie do rekreacji niezależnie od niepełnosprawności, które manifestuje godną obecność osób niepełnosprawnych w turystyce wspartą obecnością ratowników TOPR, przewodnika PTTK oraz współpracy z Magurskim Parkiem Narodowym.
W trakcie trwania obchodów osoby z niepełnosprawnością intelektualną zaprezentują własne rękodzieło.

Czytaj więcej: ,,Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną"

„Mam talent”

W dniu 23 kwietnia odbył się VII Wojewódzki konkurs „Mam talent”.  Konkurs skierowany był do uczniów specjalnych ośrodków szklono- wychowawczych a także dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością rozwojową. Uczestnicy przybyli do nas z Brzozowa, Strzyżowa, Sanoka, Frysztaka a także z terenu Miasta Jasła. Wszyscy biorący udział w przeglądzie talentów zostali nagrodzeni.  Przez cały czas trwania imprezy towarzysza nam świetna zabawa. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji.

Czytaj więcej: „Mam talent”

Światowy Dzień Ziemi.

W dniu 22 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Specjalnie przygotowana gra planszowa przypomniała uczniom zasady dbania o środowisko naturalne. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały zadania związane z ogólnie pojętą ekologią na co dzień.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi.

XVII Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle po raz siedemnasty zorganizował we współpracy z Jasielskim Domem Kultury, Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

            Astystyczne spotkania nie tylko łączą dzieci i młodzież z różnych środowisk szkolnych, ale przede wszystkim mają na celu popularyzację postawy akceptacji dla niepełnosprawności.

            Teatr to doskonała forma wprowadzenia dziecka w świat sztuki. To kombinacja kilku jej dziedzin jednocześnie. To właśnie w teatrze aktorstwo przenika się z muzyką, śpiewem i tańcem.  Starannie dobrane stroje, rekwizyty, dekoracje oraz choreografia muzyczna sprawiły, że przedsztawienie Akadamia Pana Kleksa przygotowane przez teatrzyk szkolny Jeżowy Kolec z SOSW było przerywane częstymi brawami. ,,Bajka o wybrednym królewiczu i śpiącej królewnie" to interesująca scenka teatralna prezentowana w nieco innej konwencji przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Piosenki i tańce w ciekawej aranżacji prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4,  Zespołu Szkół Miejskich nr 3, grupa ,,Świetliki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz solistki i tancerze RR- Kids Jasielskiego Domu Kultury. Na zakończenie wystąpił zespół ,,TUTTI Hop" z SOSW z niezwykłą ,,muzyczną opowieścią".

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy :)

Czytaj więcej: XVII Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży

Śniadanie daje moc.

Po raz kolejny uczniowie mogli doświadczyć poprzez zabawę i praktyczne działanie czym jest i jak przygotować zdrowy i zbilansowany posiłek. Cykliczna akcja Śniadanie daje moc zgromadziła przy wspólnym stole uczniów z klas: 1b, 2 c, 4b i  6a.

Kolorowe wiosenne warzywa, dobrej jakości wędliny, nabiał i rozmaite pieczywa królowały tym razem w naszym menu. Mycie, obieranie, krojenie i przygotowywanie kolorowych past oraz kanapek pozwoliło każdemu z uczniów- na miarę jego możliwości- poczuć siłę swojej sprawczości i decyzyjności.  Komponowanie odżywczego śniadania, a następnie spożycia go wspólnie z rówieśnikami i nauczycielami dało nam moc energii.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc.

Wiosenne zmagania sportowe w Gorzycach.

Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w zabawach sportowych na kortach tenisowych w Gorzycach. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji, m.in: slalom z piłkami, rzuty co celu, pokonywanie toru przeszkód, zabawach z hula- hop, skoki przez skakankę, tańce z chustami.  Muzyka, doping oraz nutka rywalizacji zagrzewały wszystkich do walki fair play.

Podczas wycieczki młodych sportowców wspierali ,w ramach wolontariatu, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie- Skłodowskiej w Kołaczycach. Pomagali nam podczas przejazdu, w czasie zabaw, posiłku i powrotu do Ośrodka. Przywieźliśmy ze sobą ogrom życzliwości, dobrych humorów, słoneczną pogodę i wiele pozytywnych wrażeń. A przede wszystkim wspaniałych ludzi- małych i dużych, którzy byli dzielni w swych wysiłkach.

Dziękujemy wszystkim za determinację, aktywność i wytrwałość.

Ogromne podziękowania składamy Właścicielowi Kortów Tenisowych w Gorzycach- Panu Sławomirowi Czajkowskiemu, za bezpłatne udostępnienie hali.

Szczególne podziękowanie kierujemy wobec kierownika firmy PGZK Jasiel za organizację przewozu naszych uczniów.

Czytaj więcej: Wiosenne zmagania sportowe w Gorzycach.

"Całkiem Nowa Bajka SOSW w Jaśle"

Zapraszamy do obejrzenia teledysku promującego spektakl ,,Akademia Pana Kleksa",który będzie można zobaczyć 17 .04.2024r o godzinie 10.00 w Jasielskim Domu Kultury w wykonaniu naszych wychowanków .

Projekt został zrealizowany sprzętem zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

Wielkanocne spotkania przy świątecznym stole ⯑⯑⯑

Nadeszła Wielkanoc. Czas wielkiej radości! Już stół wielkanocny czeka na swych gości. Pełno na nim potraw: kiełbaska i żurek, baba lukrowana, tuż obok mazurek… To czas na życzenia, na chwile radości i niech w naszych sercach miłość ciągle gości.????????❤️

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkania przy świątecznym stole ⯑⯑⯑

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

10523451
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
6195
7652
50308
10423730
147673
227502
10523451

Your IP: 3.230.154.90
2024-05-19 17:02

Kalendarz

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

ALEX