Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Od 22 do 26 listopada 2023 roku trwały Dni Honorowego Krwiodawstwa. Do okazja, by podziękować honorowym dawnom krwi, którzy bezinteresownie ratują zdrowie i życie innym ludziom. Szkole KołoPCK razem z P. Teresą Szkolna Pielęgniarką przygotowali zajęcia edukacyjne na temat znaczenia krwi dla naszego ciała.

Czytaj więcej: Dni Honorowego Krwiodawstwa.

My Tez zwiedzamy ( z PTTK)

Wycieczka krajoznawcza do Kopalni Soli w Bochni w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami zrealizowana była 16 listopada 2023 roku w ramach projektu „My też zwiedzamy (z PTTK)” . Uczestnicy wycieczki zwiedzili najstarszą w Polsce i na świecie działającą Kopalnię Soli oraz piękny Rynek z Królem Kazimierzem Wielkim i Bazylikę Mniejszą p.w. Świętego Mikołaja. Tutaj cicho westchnęliśmy z myślą o prezentach…

Czytaj więcej: My Tez zwiedzamy ( z PTTK)

Z kulturą mi do twarzy.

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Z kulturą mi do twarzy'' (moduł I, zad..39) uczniowie naszej szkoły obejrzeli ekranizację powieści Janusza Korczaka ,,Kajtek Czarodziej''. To magiczna opowieść o dorastaniu z ponadczasowymi przesłaniami życiowymi. Jest to film o dziecięcej wyobraźni , dojrzewaniu i ulepszaniu świata, a to najbardziej oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka. Film pokazuje, na co w dzisiejszym świecie warto stawiać i w co inwestować swój czas i energię. Niesie też przekaz, że każde dziecko należy kochać , respektować jego granice i pozwalać marzyć.

Czytaj więcej: Z kulturą mi do twarzy.

Koncert chóru Laurenti.

  1. listopada ramach obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszego ośrodka mogli wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Laurenti - w dosłownym tłumaczeniu „Chóru Warzyńca” - pod dyrygenturą pana Mateusza Gałuszki. Powstał on w lutym 2015 roku i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśle. Pieśni legionów polskich, piosenki partyzantów z leśnych kniei i piosenki z powstania warszawskiego przybliżyły naszym wychowankom historię naszej Ojczyzny i jej trudną drogę do odzyskania i utrzymania niepodległości. Wszyscy słuchaliśmy z ogromną przyjemnością pieśni patriotycznych, a sposób ich wykonania sprawiał, że mocniej biły nasze serca i kto znał słowa włączał się do wspólnego śpiewania. Koncert wywarł na nas wszystkich bardzo mocne wrażenie. Z przyjemnością informujemy, że Chór Laurenti odwiedzi nas ponownie 9 stycznia 2024 roku z koncertem kolęd i pastorałek. Zapraszamy chętnych do wspólnego kolędowania!

Zadanie zrealizowane zostało w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” (moduł I, zad.4)

 

Czytaj więcej: Koncert chóru Laurenti.

Ogólnopolski Projekt PALUSZKOWE MALUCHY

Od września bieżącego roku grupy przedszkole „Kotki” i „Tygryski” realizują założenia Ogólnopolskiego Projektu „Paluszkowe Maluchy”. W założeniu autorów projektu jest rozpropagowanie przygód Pająka Kazika wśród najmłodszych dzieci. Projekt składa się z 10 modułów, które każdorazowo zawierają nowe opowiadanie, piosenkę oraz zabawy tematycznie powiązane zarówno z przygodami pająka, jak i z aktualnymi zmianami w przyrodzie.  Dzieci, poprzez taką formę przekazu, poznają zmiany zachodzące w przyrodzie, zwyczaje zwierząt, ale także uczą się prawidłowych relacji rówieśniczych. Opowiadania przedstawione przez autorów uczą, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach. Nasze dzieci do tej pory nauczyły się różnego rodzaju powitań, jak i dlaczego warto pomagać innym oraz jak przyjemne może być dzielenie się.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Projekt PALUSZKOWE MALUCHY

,,MUZEUM DOBRANOCEK"

Wycieczka pociągiem do ,,MUZEUM DOBRANOCEK" ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie połączona ze zwiedzaniem Muzeum oraz warsztatami pt. ,,Okolice przygody", w których nasi uczniowie uczestniczyli w zabawach i ćwiczeniach sensorycznych zapoznających z bohaterami dobranocek z wykorzystaniem pomocy polisensorycznych, tyflograficznych odwzorowań eksponatów Muzeum oraz skrzyni pełnej tajemnic. Zadaniem uczestników warsztatu było także wykonanie postaci Reksia i Kota Filemona z ruchomymi elementami. 

Czytaj więcej: ,,MUZEUM DOBRANOCEK"

Warsztaty integracyjne z uczniami Szkoły Podstawowej w Lisowie.

W dniu 14 listopada naszą szkołę przy ul. Sokoła odwiedzili uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej w Lisowie. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania iskierki przyjaźni. Następnie wykonaliśmy plakat z drzewem, na który naklejone zostały odwzorowania naszych dłoni z imionami. Był to czas na wspólne poznanie się. Nasi uczniowie zaprosili gości do zabawy w „Zgaduj-Zgadula -  ile łyżeczek cukru jest w danym produkcie”. Calem tego quizu było utrwalenie zachowań prozdrowotnych i umiejętności wyboru odpowiednich produktów. Wspólnej integracji posłużyła także zabawa „Sałatka owocowa”. Na zakończenie warsztatów nastąpiło przekazanie drobnych upominków.

 

Organizatorzy:

  1. Pawluś
  2. Mazur
  3. Sokołowska

Czytaj więcej: Warsztaty integracyjne z uczniami Szkoły Podstawowej w Lisowie.

Uroczystości z okazji narodowego Święta Niepodległości.

Przygotowanie do obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się u nas już tydzień wcześniej. Uczniowie uczyli się recytowania wierszy, przypomnieli sobie słowa hymnu narodowego, utrwalali wiadomości o symbolach narodowych oraz wykonywali flagi i kotyliony w barwach biało- czerwonych.

W dniu 10 listopada 2023r odbyła się uroczysta akademia, podczas której o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn. Już po raz kolejny nasz Ośrodek wziął udział w akcji „ Szkoła do hymnu”. 

Czytaj więcej: Uroczystości z okazji narodowego Święta Niepodległości.

"Szkoła do hymnu".

Odśpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Z KULTURĄ MI DO TWARZY – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Uczniowie z klas SPdP w roku szkolnym 2023/24 biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Z KULTURĄ MI DO TWARZY.  Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie: sztuka, kultura lokalna, społeczna, kultura słowa i kultura innych narodów.

Zrealizowaliśmy zadania z modułu I (13 i 35). Uczniowie obejrzeli wystawę w JDK – u: Muzyczne fascynacje Alicji Stöger – Zamojskiej PORTRETY ZNANYCH ARTYSTÓW.  Mieliśmy okazję podziwiać prace znanej malarki i jej dzieła sztuki. Uczestniczyliśmy też w spotkaniu z pisarką, Panią Beatą Ostrowicką, cenioną autorką literatury dziecięcej i młodzieżowej, które odbyło się w MBP w Jaśle.

Na spotkaniu z autorką uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca pisarza, jak powstaje książka,  od pomysłu pisarza do jej wydania . Świetnie poradzili sobie także ze stworzeniem własnej bajki na podstawie rekwizytów, które wcześniej sami wylosowali. Oba wydarzenia dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i wprowadziły ich w świat kultury..

Czytaj więcej: Z KULTURĄ MI DO TWARZY – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

9356321
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
8857
2654
19792
9293054
38850
230995
9356321

Your IP: 18.205.26.39
2023-12-08 22:00

Kalendarz

December 2023
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ALEX