ZAKRĘCENI NA PAULINKĘ

Ogłaszamy zbiórkę plastikowych zakrętek dla Paulinki, która uczęszcza do naszego przedszkola . Jest niezwykłą dziewczynką pełną uroku, która każdy dzień rozjaśnia nam swoim uśmiechem.
Punkt odbioru zakrętek to: ul .Sokoła p. E.Wyderka, ul.P.Skargi p. A.Sudyka.
Akcja trwa cały rok.


POMAGAJMY

Zbiórka zabawek dla dzieci.

Koło Wolontariatu przy SOSW w Jaśle organizuje zbiórkę zabawek dla dzieci z oddziału pediatrycznego w Jaśle. Prosimy o wsparcie akcji w postaci nowych zabawek: pluszaków, puzzli, książek, gier itp. Ze względu na sterylność oddziału apelujemy o przynoszenie tylko NOWYCH przedmiotów. Na oddziale przebywają dzieci do 18 roku życia. Liczy się każda nawet najmniejsza pomoc ❤ Zabawki zbierane będą od 12- 30 września 2022r. Wspólnymi siłami przywróćmy uśmiech na twarzach chorych dzieci!

8 września Dzień Dobrych Wiadomości

Codziennie jesteśmy odbiorcami mnóstwa informacji.  Gdy docierają do nas tylko złe wieści, świat może wydawać się nieco… przerażający. Obecna sytuacja polityczna, ekonomiczna,  pandemiczna sprawia, że w mediach trudno znaleźć pozytywne informacje. Kreowana przez media rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, cierpienia, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunki i powodów do radości. Skupianie się wyłącznie na negatywnych wiadomościach powoduje napięcie emocjonalne, niepokój, obniża poziom satysfakcji z życia, wpływa negatywnie na naszą odporność psychiczną i fizyczną.

Czytaj więcej: 8 września Dzień Dobrych Wiadomości

Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Hospicjum

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. To święto ustanowione zostało 29 lat temu przez papieża Jana Pawła II.
Wolontariusze Szkolnego Koła w tym niezwykłym dniu przygotowali dla podopiecznych jasielskiego Hospicjum wielkie serce wykonane z kwiatów, które zostało oprawione. Obraz ma symbolizować pamięć i wsparcie dla osób chorych, cierpiących.
Pomimo opadów śniegu i niskiej temperatury nasi uczniowie dotarli w Dniu Chorego do jasielskiego Hospicjum aby przekazać wykonaną pracę. Wolontariusze zostali serdecznie przyjęci przez personel medyczny i  ks. dr Mariana Putyra,

Czytaj więcej: Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Hospicjum

Konkurs Fotograficzny ,,Jasło- Moje Miasto"

Ocalić od zapomnienia

             Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w konkursie fotograficznym, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i regionu jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

            W naszym mieście jest wiele miejsc, obiektów zapomnianych, które są  związane z historią naszego regionu. Konkurs ma na celu  propagowanie miejsc, które ocalały, zostały odbudowane a ich historia niekoniecznie jest znana.

            Uczniowie Ośrodka uwiecznili na fotografii tablicę, na którą codziennie spoglądają podczas przerw lekcyjnych, spacerując po korytarzu budynku przy ulicy Sokoła. Tablica przypomina o tragicznym losie budynku podczas II wojny światowej. Istniejąca wówczas szkoła  została spalona, jak wiele innych budynków w okolicy. Przedwojenne Jasło było wyjątkowo pięknym miejscem. Opuszczający go niemieccy okupanci zniszczyli go w 97%. Żadne miasto w Polsce nie zostało tak doświadczone, jak liczące wówczas 15 tys. mieszkańców Jasło. Do odbudowy budynku przyczynili się mieszkańcy Warszawy, o czym mało kto wie.

            Wśród codziennego zgiełku, obowiązków i pośpiechu warto się czasem zatrzymać, chociażby przy pamiątkowej tablicy wmurowanej w ścianę szkoły aby poznać i docenić historię swojego miasta, regionu. Możemy być dumni, że w takim miejscu uczymy się, zdobywamy nowe umiejętności i możemy budować własną przyszłość w oparciu o tradycję.

Czytaj więcej: Konkurs Fotograficzny ,,Jasło- Moje Miasto" 

Asystenci Świętego Mikołaja z Klubu Wolontariusza w akcji

Nasi Kochani Wolontariusze przeprowadzili akcję przygotowania paczek świątecznych. W tym roku paczki trafiły między innymi do:

 - Pana Bogusia, byłego pracownika SOSW w Jaśle przebywającego w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu,

- Pani Marysi, która jest emerytowaną nauczycielką, wiele lat była wolontariuszem Caritas w Jaśle i propagowała ideę bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym wsparcia.

            Okazuje się, że pomimo czasu pandemii i ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi, uczniowie z Koła Wolontariatu prężnie działają, wykazują się empatią i dzielą się dobrem.

            W tym szczególnym, świątecznym okresie warto byśmy wszyscy pamiętali nie tylko o własnych potrzebach i oczekiwaniach, ale także o drugim człowieku i podarowali mu chociaż swój czas, dobre słowo i uwagę. Czasami tylko tyle albo aż tyle wystarczy, aby dać komuś nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

Czytaj więcej: Asystenci Świętego Mikołaja z Klubu Wolontariusza w akcji

„Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt…”

Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy pamiętając o bezdomnych psach i kotach organizują świąteczną akcję na rzecz pomocy dla zwierząt  z OTOZ Animals Jasło.

            Zbiórka będzie trwała do końca stycznia 2021r. Celem akcji jest kształtowanie postawy empatii, odpowiedzialności i wrażliwości na krzywdę porzuconych i skrzywdzonych zwierząt a także gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

Czytaj więcej: „Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt…”

Serce dla Serca

,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Te słowa zaczerpnięte z książki A. de Saint Exupery pt. ,,Mały Książę'' stały się inspiracją dla naszych uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy aby szerzyć dobro.

            W ramach zajęć rewalidacyjnych uczniowie wykonali piękne, drewniane serca, które zostały pomalowane i przyozdobione hasłami płynącymi prosto z ich serc. Postanowili podarować ,,dar serca dla serca" swoim kolegom i koleżankom, którzy na co dzień uczą się w domach. Empatia i chęć pomocy nie są obce naszym uczniom, o czym mogliśmy się wiele razy przekonać.  Wśród magicznych haseł umieszczonych na sercach znalazły się: 

Czytaj więcej: Serce dla Serca

Pogoda

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

6703358
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
5271
9598
43968
6618589
98153
101928
6703358

Your IP: 3.238.199.4
2022-09-24 17:04

Kalendarz

September 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ALEX