Zbiórka Zabawek

Dzięki dobrym serduszkom naszych uczniów, zaangażowaniu  i chęci niesienia pomocy zebraliśmy zabawki, książeczki, materiały edukacyjne dla małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 

            Nasi uczniowie wielokrotnie udowodnili,  że są wrażliwi na potrzeby osób chorych, starszych, będących w trudnej sytuacji życiowej. Bezinteresowna, altruistyczna postawa naszych uczniów jest godna naśladowania :) 

 

Zebrano następujące artykuły dla dzieci:

 • - puzzle drewniane- 7 sztuk
 • - samochody- 4 sztuki
 • - klocki- 4 opakowania
 • - zwierzątka gumowe- 3 opakowania
 • - puzzle- 4 sztuki
 • - antystresowe gniotki- 3 sztuki
 • - kredki- 3 opakowania
 • - bajki dla dzieci- 20 sztuk
 • - kolorowanki- 2 sztuki
 • - zeszyty w kratkę - 2 sztuki
 • - zabawka grająca dla młodszych dzieci- 1 sztuka
 • - zabawkowa zastawa stołowa- 1 sztuka

  

Marzena Lechwar

Warsztaty Taneczne- Tańczę- żyję pełnią życia.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej biorą udział w cyklicznych warsztatach tanecznych prowadzonych przez Pana Tomasza Berkowicza.

            Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warsztaty wyzwalają pokłady radości, spontaniczności, autentyczności.

            Zajęcia pozwalają na  nieskrępowane wyrażenie doświadczanych  emocji,  pokonywanie własnych lęków, kompleksów.

            Taniec jest doskonałym sposobem na podniesienie poziomu samoakceptacji, budowania poczucia własnej wartości.

           Marzena Lechwar

 

 

ZAKRĘCENI NA PAULINKĘ

Ogłaszamy zbiórkę plastikowych zakrętek dla Paulinki, która uczęszcza do naszego przedszkola . Jest niezwykłą dziewczynką pełną uroku, która każdy dzień rozjaśnia nam swoim uśmiechem.
Punkt odbioru zakrętek to: ul .Sokoła p. E.Wyderka, ul.P.Skargi p. A.Sudyka.
Akcja trwa cały rok.


POMAGAJMY

Zbiórka zabawek dla dzieci.

Koło Wolontariatu przy SOSW w Jaśle organizuje zbiórkę zabawek dla dzieci z oddziału pediatrycznego w Jaśle. Prosimy o wsparcie akcji w postaci nowych zabawek: pluszaków, puzzli, książek, gier itp. Ze względu na sterylność oddziału apelujemy o przynoszenie tylko NOWYCH przedmiotów. Na oddziale przebywają dzieci do 18 roku życia. Liczy się każda nawet najmniejsza pomoc ❤ Zabawki zbierane będą od 12- 30 września 2022r. Wspólnymi siłami przywróćmy uśmiech na twarzach chorych dzieci!

8 września Dzień Dobrych Wiadomości

Codziennie jesteśmy odbiorcami mnóstwa informacji.  Gdy docierają do nas tylko złe wieści, świat może wydawać się nieco… przerażający. Obecna sytuacja polityczna, ekonomiczna,  pandemiczna sprawia, że w mediach trudno znaleźć pozytywne informacje. Kreowana przez media rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, cierpienia, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunki i powodów do radości. Skupianie się wyłącznie na negatywnych wiadomościach powoduje napięcie emocjonalne, niepokój, obniża poziom satysfakcji z życia, wpływa negatywnie na naszą odporność psychiczną i fizyczną.

Czytaj więcej: 8 września Dzień Dobrych Wiadomości

Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Hospicjum

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. To święto ustanowione zostało 29 lat temu przez papieża Jana Pawła II.
Wolontariusze Szkolnego Koła w tym niezwykłym dniu przygotowali dla podopiecznych jasielskiego Hospicjum wielkie serce wykonane z kwiatów, które zostało oprawione. Obraz ma symbolizować pamięć i wsparcie dla osób chorych, cierpiących.
Pomimo opadów śniegu i niskiej temperatury nasi uczniowie dotarli w Dniu Chorego do jasielskiego Hospicjum aby przekazać wykonaną pracę. Wolontariusze zostali serdecznie przyjęci przez personel medyczny i  ks. dr Mariana Putyra,

Czytaj więcej: Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Hospicjum

Konkurs Fotograficzny ,,Jasło- Moje Miasto"

Ocalić od zapomnienia

             Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w konkursie fotograficznym, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i regionu jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

            W naszym mieście jest wiele miejsc, obiektów zapomnianych, które są  związane z historią naszego regionu. Konkurs ma na celu  propagowanie miejsc, które ocalały, zostały odbudowane a ich historia niekoniecznie jest znana.

            Uczniowie Ośrodka uwiecznili na fotografii tablicę, na którą codziennie spoglądają podczas przerw lekcyjnych, spacerując po korytarzu budynku przy ulicy Sokoła. Tablica przypomina o tragicznym losie budynku podczas II wojny światowej. Istniejąca wówczas szkoła  została spalona, jak wiele innych budynków w okolicy. Przedwojenne Jasło było wyjątkowo pięknym miejscem. Opuszczający go niemieccy okupanci zniszczyli go w 97%. Żadne miasto w Polsce nie zostało tak doświadczone, jak liczące wówczas 15 tys. mieszkańców Jasło. Do odbudowy budynku przyczynili się mieszkańcy Warszawy, o czym mało kto wie.

            Wśród codziennego zgiełku, obowiązków i pośpiechu warto się czasem zatrzymać, chociażby przy pamiątkowej tablicy wmurowanej w ścianę szkoły aby poznać i docenić historię swojego miasta, regionu. Możemy być dumni, że w takim miejscu uczymy się, zdobywamy nowe umiejętności i możemy budować własną przyszłość w oparciu o tradycję.

Czytaj więcej: Konkurs Fotograficzny ,,Jasło- Moje Miasto" 

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

7399558
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
534
1387
2382
7377537
20393
153145
7399558

Your IP: 3.222.251.91
2023-02-08 17:38

Kalendarz

February 2023
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

ALEX