Wizyta w Generatorze Nauki w Jaśle.

W dniu 24 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Generatora Nauki w Jaśle.  Zwiedzaliśmy strefę ekspozycyjną, w której mieliśmy okazję do poznania przeróżnych zjawisk od fizycznych, przez biologiczne, geograficzne aż do podróży w kosmos. 

W strefie kreatywności mogliśmy rozwijać nasze umiejętności plastyczno- techniczne wykonując ozdoby świąteczne.

Wizyta w GENie dała nam wiele radości, poszerzyła umiejętności komunikacyjne i społeczne.  

Czytaj więcej: Wizyta w Generatorze Nauki w Jaśle.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W ramach Innowacji Pedagogicznej „Dziwne i nietypowe dni kalendarzowe- święta kreatywności, odwagi i zabawy",  odbyły się zajęcia dotyczące obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie naszego Ośrodka samodzielnie przygotowali kolorowe kartki z pozdrowieniami.

Następnie wybrali się na pocztę, aby zakupić widokówki Jasła, koperty i znaczki. Z pomocą nauczycieli adresowali listy oraz naklejali znaczki. Uczniowie mieli świetną okazję do rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych- także przy pomocy metod AAC- w środowisku lokalnym.

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Warsztaty z Gabinetem Dietetycznym ,,Bonne Sante"

Dla uczniów starszych klas SP, odbyły się warsztaty z panią dietetyk z gabinetu dietetycznego ,,Bonne Sante"
w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Przepis na zdrowie". Tematem spotkania było szukanie odpowiedzi na ważne pytanie dotyczące zdrowego stylu życia - Co jeść, żeby być zdrowym?🍎🍌🌶️🥬

Czytaj więcej: Warsztaty z Gabinetem Dietetycznym ,,Bonne Sante"

,,Terapeutyczne spotkania z sobą samym w ogrodzie aromaterapii, relaksacji i biblioterapii"

            W ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Terapeutyczne spotkania z sobą samym w ogrodzie aromaterapii, relaksacji i biblioterapii" realizowane są zajęcia dla uczniów, których celem jest niwelowanie napięć emocjonalnych, nabycie umiejętności wyciszania się i samoregulowania stanu emocjonalnego.

Czytaj więcej: ,,Terapeutyczne spotkania z sobą samym w ogrodzie aromaterapii, relaksacji i biblioterapii" 

,,Dzień Jeża”.

     10 listopada razem z naszymi przedszkolakami obchodziliśmy ,, Dzień Jeża”. Dzieci miały okazję poznać kolczastego bohatera śpiewając piosenkę ,,Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją . Ach cóż to za groźny zwierz ? ” Przedszkolaki zapoznały się z sylwetką jeża, poszerzyły swoje wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się i odżywiania. Nasze pociechy wspólnie wykonały piękne prace plastyczne związane z tym sympatycznym zwierzątkiem. Dzieci poznały wiele ciekawostek np. dlaczego jeż zwija się w kulkę, jak przygotowuje się do zimy itp. oraz z zaciekawienie wysłuchały bajki.

     Ten dzień w przedszkolu okazał się wyjątkowy dla naszych dzieci – było mnóstwo dobrej zabawy, uśmiechu i radości.

 

Czytaj więcej: ,,Dzień Jeża”. 

Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to czas pamięci o naszych przodkach, którzy oddali życie „za wolność naszą i waszą” na polach bitewnych całego świata. Na niemal wszystkich kontynentach można znaleźć pomniki upamiętniające bohaterstwo i waleczność Polaków.  By godnie uczcić to święto młodzież naszego ośrodka w środę 9. listopada uczestniczyła w XII Pieszym Powiatowym Rajdzie Niepodległości na Górę Liwocz, a z pieśnią „Przybyli ułani pod okienko” wystąpiła w Koncercie Pieśni Patriotycznej. Podczas uroczystości odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odczytany został Apel Pamięci, w którym oddano hołd tym wszystkim, którzy walczyli i zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Po akcie odczytania  Apelu, Starosta Jasielski wraz z Naczelnikiem Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych  oraz  Dyrektorami szkół  złożyli kwiaty oraz znicz pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy AK.  W czasie uroczystości honorową wartę pełnili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach - Związek Strzelecki STRZELEC im. Józefa Piłsudskiego.  

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości.

Pasowanie na przedszkolaka.

My jesteśmy przedszkolacy, wszyscy mili, ładni tacy.
Dziś jest nasze pasowanie, dziś złożymy ślubowanie.

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. W ostatnim tygodniu października (27 października 2022r.) w grupie Kotków, Tygrysków, Sówek i Pszczółek odbyło się uroczyste pasowanie. Dzieci zaprezentowały, swoje nowo zdobyte umiejętności przed Panem Dyrektorem, Panią Wicedyrektor oraz rodzicami. Po części artystycznej dzieci ślubowały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pan Dyrektor dużym ołówkiem dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały medale, dyplomy i upominki oraz uczciły ten dzień słodkim poczęstunkiem.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. 

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka.

Zbiórka Zabawek

Dzięki dobrym serduszkom naszych uczniów, zaangażowaniu  i chęci niesienia pomocy zebraliśmy zabawki, książeczki, materiały edukacyjne dla małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 

            Nasi uczniowie wielokrotnie udowodnili,  że są wrażliwi na potrzeby osób chorych, starszych, będących w trudnej sytuacji życiowej. Bezinteresowna, altruistyczna postawa naszych uczniów jest godna naśladowania :) 

 

Zebrano następujące artykuły dla dzieci:

 • - puzzle drewniane- 7 sztuk
 • - samochody- 4 sztuki
 • - klocki- 4 opakowania
 • - zwierzątka gumowe- 3 opakowania
 • - puzzle- 4 sztuki
 • - antystresowe gniotki- 3 sztuki
 • - kredki- 3 opakowania
 • - bajki dla dzieci- 20 sztuk
 • - kolorowanki- 2 sztuki
 • - zeszyty w kratkę - 2 sztuki
 • - zabawka grająca dla młodszych dzieci- 1 sztuka
 • - zabawkowa zastawa stołowa- 1 sztuka

  

Marzena Lechwar

Warsztaty Taneczne- Tańczę- żyję pełnią życia.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej biorą udział w cyklicznych warsztatach tanecznych prowadzonych przez Pana Tomasza Berkowicza.

            Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warsztaty wyzwalają pokłady radości, spontaniczności, autentyczności.

            Zajęcia pozwalają na  nieskrępowane wyrażenie doświadczanych  emocji,  pokonywanie własnych lęków, kompleksów.

            Taniec jest doskonałym sposobem na podniesienie poziomu samoakceptacji, budowania poczucia własnej wartości.

           Marzena Lechwar

 

 

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

7037903
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
667
2496
7110
7023868
5023
84225
7037903

Your IP: 44.210.85.190
2022-12-04 19:00

Kalendarz

December 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

ALEX