BEZPIECZNI NA DRODZE I W SZKOLE

W dniu 14 września uczniowie szkoły przy ul. Sokoła wzięli udział w warsztatach profilaktycznych ,,Bezpieczni na drodze i w szkole”. Po wakacyjnej przerwie przypomnieli sobie podstawowe informacje dotyczące poruszania się po drogach oraz zasady zachowania obowiązujące w szkole. Podczas zajęć uczniowie wykonali plakat, rozwiązali krzyżówkę tematyczną, utrwalili sobie numery alarmowe, a także 5 zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Ważnym punktem było wspólne opracowanie kodeksu ucznia – wszyscy zobowiązali się go przestrzegać dla dobra własnego oraz kolegów i koleżanek. W ramach warsztatów odbyły się też zajęcia, które rozpoczęły tegoroczną akcję „Uwolnij się od Internetu, graj w planszówki”. Uczniowie samodzielnie wykonali grę stolikową „Memory – znaki drogowe” i zagrali w nią, przestrzegając zasad fair – play.

Czytaj więcej: BEZPIECZNI  NA DRODZE I W SZKOLE

Śniadanie daje moc.

Warsztaty zdrowego żywienia Śniadanie daje moc, które odbyły się w naszym Ośrodku miały za zadanie nauczyć uczniów komponowania smakowitych, zbilansowanych i zdrowych posiłków. Jak wiadomo, śniadanie to paliwo dla naszego organizmu, a w szczególności dla prawidłowej pracy mózgu. Dlatego na stole znalazły się: pełnoziarniste pieczywo, kolorowe warzywa oraz wartościowe białko. Uczniowie z pomocną nauczycieli nakrywali do stołu, kroili warzywa, smarowali pieczywo masłem, przy okazji ćwicząc sprawczość, przeliczanie na konkretach, tworzyli zbiory wg określonej cechy i cieszyli się wspólnym spotkaniem przy stole. Na przygotowany przez siebie posiłek uczniowie zaprosili młodszych kolegów. Po zakończonych warsztatach wspólnie zadbaliśmy o porządek w Sali, pomyliśmy narzędzia i przybory kuchenne.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc.

Ogłoszenie

Msza Święta na rozpoczęcia  roku szkolnego odbędzie się w dniu 4.09.2023r. (poniedziałek)
o godzinie 10.00 w kościele  św. Stanisława
w Jaśle.

O godz. 11.00 spotkanie rodziców, uczniów
i nauczycieli w budynku Generatora
Nauki GEN. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Półkolonia w SOSW w Jaśle.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jaśle korzystają w okresie wakacyjnym z półkolonii połączonej z terapią. Oferta jest skierowana do 32 osób w przedziale wiekowym 15-25 lat. Środki pozyskane przez Stowarzyszenie ,,Twój Potencjał” pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Celem głównym realizacji zadania jest zwiększenie dostępu dzieci i osób z niepełnosprawnością intelektualną do oferty kulturalnej, sportowej, turystycznej, rekreacyjnej i rehabilitacyjnej poprzez zorganizowanie czasu wolnego w powiązaniu z terapią i nowoczesnymi formami rehabilitacji. Dziećmi i młodzieżą zajmuje się wykwalifikowana kadra w skład której wchodzą oligofrenopedagodzy, pedagodzy specjalni, arteterapeuta, muzykoterapeuta, psycholog. Uczestnicy mogą skorzystać z zajęć manualnych i arteterapii, hipoterapii, treningów umiejętności społecznych, organizowane są ,,warsztaty pizzy”, rozwijają umiejętności kulinarne, taneczne. Półkolonia odbywa się w czterech tygodniowych turnusach, w terminie 17.07.2023r- 11.08.2023r. W dniu 24.07.2023r. odwiedził wychowanków półkolonii Starosta Powiatu Jasielskiego Pan Adam Pawluś, życząc udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Największą nagrodą za wkład i pracę w realizację zadania jest uśmiech i radość uczestników półkolonii. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek współpracy Stowarzyszenia ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Jaśle i półkolonia stanie się cyklicznym wydarzeniem.

Czytaj więcej: Półkolonia  w SOSW w Jaśle.

3D Ważka 3D

Projekt został zrealizowany sprzętem zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

Spotkania z Seniorami

W roku szkolnym 2022/2023 Szkolne Koło Wolontariatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle nawiązało współpracę z Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych
w Jaśle. W ramach integracji odbywały się cykliczne spotkania połączone z warsztatami. Pierwsze
z nich było z okazji Walentynek i Tłustego Czwartku, natomiast kolejne odwiedziny wiązały się
z przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych, a ostatni raz spotkaliśmy się przed wakacyjnym odpoczynkiem. Podczas spotkań był czas na swobodne rozmowy z seniorami przy stole, poczęstunek, wspólne gry i zabawy, muzykowanie i działania plastyczne. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonywali gry, piekli oponki, ciasteczka oraz robili upominki, które zabierali dla Seniorów. Wszyscy aktywnie brali udział w przygotowanych warsztatach, dostarczając sobie wzajemnie pozytywnych emocji i zacieśniając relacje międzypokoleniowe. Każdy uczeń otrzymywał pamiątkowy upominek, który został wykonany przez Seniorów. Dodatkowo, nasza delegacja najmłodszych wychowanków, miała przyjemność uczestniczyć w teatrzyku kukiełkowym „Szewczyk Dratewka”, przygotowanym przez Seniorów i Ich opiekunów. Współpraca z osobami starszymi odbywała się w dobrej i życzliwej atmosferze. Spotkania te będą kontynuowane
w kolejnym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Spotkania z Seniorami

BEZPIECZNE WAKACJE

Właśnie nadszedł czas wakacji
Przyjacielu jeszcze chwilka,
przyjmij od nas, nie bez racji,
rad o bezpieczeństwie kilka.
 

W dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Celem spotkania było utrwalenie zasad, których należy zawsze przestrzegać, aby zapewnić sobie oraz innym bezpieczeństwo.

Podczas warsztatów uczniowie wykonali plakat promujący aktywny wypoczynek wolny od ryzykownych zachowań. Rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki, układali puzzle oraz brali udział w zadaniach z użyciem rekwizytów.  Na koniec w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Uwolnij się od Internetu, graj w planszówki” wspólnie skonstruowali grę ,,Wakacyjne podróże”.  W czasie rozgrywek odwiedzali miejsca letniego wypoczynku i wykazywali się znajomością zasad, jakimi należy kierować się na co dzień.

Uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom SOSW w Jaśle życzymy, by wypoczywali aktywnie i bezpiecznie, a po wakacjach pozostały wyłącznie fantastyczne wspomnienia. 

Czytaj więcej: BEZPIECZNE   WAKACJE

VII Wojewódzki konkurs „MAM TALENT”

W dniu 6.06.2023r. odbył się   VII Wojewódzki konkurs „MAM TALENT”   dla  Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z:  Frysztaka, Strzyżowa, Krosna , Leżajska oraz z naszego Ośrodka. Zaprezentowane zostały różnorakie umiejętności artystyczne takie jak: śpiew, taniec, recytacja, gra aktorska, a także pokazy sprawności fizycznej .  Wyłonione zostały miejsca:  I, które zajął uczestnik z Krosna, II uczniowie z  Jasła, a III ze Strzyżowa. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za uczestnictwo. Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

VII Wojewódzki konkurs „MAM TALENT”

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

8819873
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
1974
3297
5271
8771007
10410
127124
8819873

Your IP: 3.236.237.61
2023-10-03 07:44

Kalendarz

October 2023
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ALEX